סדנת צילום חוויתי

 

מהו פוקוס עצמי?

האם אנחנו מדברים על סלפי? צילום עצמי?

כשאנחנו מצלמים, גם אם המצלמה לא מכוונת אלינו – אנחנו מצלמים למעשה את עצמנו. אנחנו באים לידי ביטוי בכל תמונה ותמונה.

המצלמה מאפשרת לנו לגלות את הדרך בה אנו רואים את העולם, וכיצד אפשר לראות את הדברים בצורה שונה – אחרת מן הדרך האוטומטית בה אנו חיים. כאשר אנחנו מבינים שיש דרכים שונות לראות את מה שמולנו, אנחנו לומדים ליצור פוקוס שמדייק אותנו.

פרספקטיבה חדשה שמאפשרת לנו להבין את הדרך בה אנחנו רואים את העולם.

ובאמצעות ההבנה הזו של עצמנו – אנחנו יכלים להעצים ולשדרג את ההתפתחות האישית שלנו. אנחנו יכולים לקבל התייחסויות חדשות לבעיות שיש לנו בחיים.

צעד צעד, בליווי אישי צמוד או בקבוצה קטנה ואינטימית, נחשוף את מה שהתמונות מראות לנו, כיצד הן משקפות אותנו.

ביחד נבין כי אין דבר כזה תמונה טובה או יפה. כל התמונות הן טובות ומשקפות את הצלם.

בסדנאות ההתפתחות האישית הללו אנחנו נבין מה עומד בפנינו כאשר אנחנו בהתמודדות עם הדברים החשובים בחיינו – התמודדות עם משברים, עם קבלת החלטות ועם שאלות חשובות אחרות.

והכי חשוב – נצא עם כלים שיאפשרו לנו להמשיך את הלימוד האישי.

 

שני סוגי סדנאות:

  • יציאה חד פעמית (כ 2-3 שעות) לצילומים חוויתיים. נלמד מהי המשמעות של "לראות לפני שנצלם". נבנה סדרת תמונות שתשקף את החוויה האישית של כל אחד ואחת באופן שגם מי שיצפה בתמונות יוכל לחוות איתנו..
  • סדנה העצמה אישית בת 6 מפגשים הכוללת – הסבר על צילום, עם דגש על צילום במרחב ציבורי ואיך צלמים אחרים רואים את העולם ואת הסיפורים בו. נצא לצלם ביחד פעמיים, ובין היציאות ניפגש על מנת לנתח את הצילומים הנבחרים. נלמד להבין כיצד לשנות את הפרספקיטבה שלנו ונחזור לתרגל בצילום. בסיום נצא למשימת צילום עצמאית ונראה כיצד אנחנו מתמודדים עם השינוי בתפישת העולם שלנו. ולדרך נצא אחרי שנקבל כלי יעודי להתמודדות עם משברים ושאלות בחיים.

 

איש עם כובע צלינדר ומטריה